Single post: Un TV nou pentru consola mea!

  1. #1016 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    @Teo, l-am comandat pe 22 iulie de la eMag, a fost 20% off pt clienți Genius, am platit 4399 ron psi cred ca 33 ron transportul. Nu fac parte din orase unde clienți Genius au transport gratuit dar am Genius pt reduceri de genul, stai ca fac un screenshot. Is curios daca de BF va scadea la prețul care l-am platit eu, miram-as, vad acum e 5999 si cand am prins eu reducerea initial pretul era de 5499.

    Acum ca au aparut placile video cu HDMI 2.1 Nvidia probabil cineva la testat in 120fps, întreabă pe forumuri! LG nu e Sony, daca au zis ca are HDMI 2.1 are toate capabilitatile, si din cate stiu B9/C9 are HDMI 2.1 full bandwidth 48gbps iar BX si CX au limitari la 40gbs, bine oricum ajunge 40gbs pt ce poate televizorul, mai mult deja ar fi nevoie pt 8K așa că tot una e ca ai full bandwidth sau 40gbps. De Sony se vorbea ca si XG95 si XH95 au cipset pt HDMI 2.1 doar ca nu au vrut ei să-i dea drumu și l-au limitat la 2.0, asa citisem pe forumuri si daca e adevarat is niste ***** ei, anu asta le apare consola si ei au un model de LCD cu 2.1 Probabil vor sa vanda la anul tlevizoare cu 2.1 dar corect ar fo fost sa aibe si varful de gama XH95
    Attached Images Attached Images img_20201014_183301.jpg