Nu cred ca e cazul sa vorbesti in extreme si gusturile nu se discuta. Eu as fi investit cu mare drag 100+h in el, daca nu-l abandonam de vreo 10 ori pana l-am sters si nu l-am mai reinstalat.

Origins a fost, din punctul meu de vedere, 10 clase pentru asta si mult mai placut de jucat. Aici au mers doar pe grind inutil si nu mai era nimic fun.
Iar cele pestre 50h investite in joc l-au facut sa para ca am jucat 200+h. Efectiv ajungeam in punctul in care voiam sa vad din poveste si nu puteam pana nu faceam alta misiune si alta misiune si mai mergi cu corabia pe acolo, mai distruge 10 corabii (efectiv detest complet naval combat aici cum am detestat si in Black Flag), mai mergi pe alta insula pentru alte misiuni, eventual unde nu ai mai fost si unde nu poti face fast travel, doar ca sa faci acelasi lucru si acolo si doar ca sa poti face XP cat sa poti debloca urmatoarea misiune de poveste, astfel ca toata aceasta fortare pentru mine a fost prea mult.

In schimb in Origins totul a fost mai natural, desi recunosc, mi-a placut mult mai mult de Bayek si Egiptul efectiv ca zona, astfel incat nu am simtit nicio fortare din partea lor pentru a prelungi artificial jocul si cred ca as mai fi jucat cateva zeci de ore daca mai aveam content, dar efectiv am facut inclusiv toate "?" de pe harta