Discutii ca discutii, eu nu pot sa vad decat bataie de joc la nivel maxim in tot ce tine de gestionarea pandemiei. Bai eu inteleg sa nu fi mai destept decat vestul, sa copiezi niste masuri, dar chiar noi ne-am trezit cu agregarea tuturor masurilor proaste din Europa, si nici nu gestionam bine pandemia. Da-o in colo de treaba.

Generatiile mai mari, ati platit taxe si impozite nesimtite atata timp la stat pentru sanatate, educatie si siguranta. Ca sa ce, sa se faca o bataie de joc de scoala online? Ca sa mergi la spital cu o boala si sa iei covid de acolo ca nu are personalul echipament si aparatura sa testeze covid? Si politia ce face, sa urmaresca oamenii daca au un metru la masa?

Pai voi va dati seama cate locuri de munca au distrus astia? Bai eu inteleg, e pandemie, o sa fie pierderi, dar acum omorati mai multe locuri de munca decat puteti numara. Si copiii dupa 1-2 ani de vacanta credeti ca revin instant la normal? O sa sara un an doi din materie si credeti ca le actualizeaza? Nici vorba, o sa fie o intreaga generatie pierduta pe drum. Pentru mine PNL nu e zero, e mare minus dupa pandemia asta. Bataie de joc!

Ps: nu ma asteptam la miracole, sunt siteme de care si PSD sau fostul PDL au vina lor, dar daca generatia asta e compromisa macar nu distrugeti-o pe urmatoarea.