Quote Originally Posted by Khufu View Post
As zice ca ala e AA sau AA+, in cel mai bun caz.

Rar mai vezi demouri nowadays. Khan oricum o sa fie geana pe Filelist cand se lanseaza, asteapta varianta GOG, se stie.
Vezi ca am pregatit 260 lei pentru Cyberpunk. Daca jocul va fi prost, muci, plin de buguri, precum No Man Sky, o sa uit de tot de el si o sa-mi iau altceva de sarbatori , poate editia Mafia Trilogy Definitive Edition (bine ar fi sa nu iau si Mafia 3 inclus) si inca un joc la oferta cu steam wallet. Poate iau mai multe jocuri la oferta de cate 5-10 euro si imi maresc colectia pe Steam.
N-are sens sa-mi distrug HDD-ul si procesorul cu descarcat un joc prost de 100 gb pe care probabil il voi sterge dupa 1-2 zile din cauza bugurilor.

Oricum am Deus Ex Human Revolution si Deus Ex Mankind Divided pe steam ca alternative la Cyberpunk pe care le-am luat la oferta asta-vara.
Nu prea am avut timp sa le joc.
Eu sper sa nu fie cazul si Cyberpunk sa fie un joc bun la lansare.

---------- Post added 28-10-2020 at 20:37 ----------

Am primit mesaj de la Altex prin mail - comanda mea la Cyberpunk a fost amanata pe 10 decembrie.

Nu stiu cum sa procedez: sa anulez comanda si sa astept intai pre-recenziile si parerile jurnalistilor sau sa o mentin?
Jocul e in format fizic pe CD.
Am de riscat: daca mentin comanda daca jocul va fi prost, nu cred ca-l mai pot returna. Ori foarte greu o sa mai imi pot recupera banii.
Jurnalistii care ii fac pre-recenzia s-ar putea sa fie din aia amatori , usor de mituit si sa laude jocul ca fiind bun, dar la lansare sa nu fie deloc bun pe placul multora. Nu stiu cand apar pre-recenziile si primele sesiuni de gameplay .......cu o 1 inainte? Cu o saptamana?
De obicei, nici pre-recenziile si sesiunile walkthrough de dinainte de lansare nu ma pot convinge asupra calitatii unui joc. De multe ori prefer sa achizitionez un joc la mult timp dupa lansare, in functie de cat de frumos "imbatraneste" si daca majoritatea jucatorilor il considera rejucabil pe termen lung.

Dar daca anulez comanda, si jocul va fi bun, s-ar putea sa pierd ocazia unica de a cumpara jocul in FORMAT FIZIC , pentru ca daca va avea succes si va fi foarte vandut, nu o sa-l mai gasesc nicaieri in format fizic.