Quote Originally Posted by Xander Ro View Post

Nu au avut acces ...
@Xander Ro, da, oamenii nu au avut acces.
Ca puteau sa se agite si sa o procure pe alte cai, da, poate ca puteau, dar eu ii felicit pentru atitudine.

De cati ani ne ignora Microsoft? De ce nu avem store in Romania? De ce nu putem sa facem Xbox Game Pass pe Romania?
De ce trebuie sa folosim adrese/tari fictive si proxy-uri/vpn ? Suntem mai prosti, banii nostri put?
Cum a zis si Monstru @lab501, Microsoft trebuie ars de consumatorul roman si neiertat pentru asa ceva.

Sony au prezenta in Romania si au trimis consola peste tot, inclusiv la pokemoni de doi lei gen Dan Cadar, Marian, Cipflix etc, ca na, e in interesul lor sa-si promoveze marfa, fie prin barter sau alte contracte.

Inainte sa ma acuzi de ceva, am de facut 2 remarci.
1. Nu il suport pe tipul ala de la Cavaleria, Marian. A fost sluga lui Buhnici pe la ProTV, acum e mega arogant. (parere subiectiva, imi asum)
2. Sunt fanboy Sony dar XSX mi se pare o bijuterie tehnologica ca hardware si mod de constructie. Teardown-ul XSX da clasa PS5, bravo inginerilor Microsoft. Dar repet, linia finala sau concluzia o voi trage mereu raportandu-ma la JOCURI si apoi la respectul pe care compania il are fata de client.

Asa ca, da, XSX nu se gaseste nici acum oficial in magazinele de la noi.
Microsoft ne trateaza cu spatele, de ce sa se agite vloggerii/influencerii etc. sa le promoveze marfa?
Noi suntem buni pentru Microsoft doar ca mana de lucru ieftina si atat.


Edit:
Ca sa nu ziceti ca am ceva cu vloggerii romani, exista cretini si la ei.
Tipul asta chiar ii da clasa si lui Dan Cadar :