I feel you.
Ma gandesc ca pus acel tweet dupa ce au slobozit ucrainienii online informatia ca nu mai puteau sa ascunda.

De asemenea, in acel articol din Ucraina se mentiona faptul ca Microsoft lucreaza in parteneriat cu ei la mai multe lucruri de infrastructura Cloud/Azure stuff (ma gandesc ca la astia ar fi cel mai ieftin si de dezvoltat si pt mentenanta ca le da salarii mici fata de EU... nu?), ceea ce again ar fi necesar in ideea extinderii in 'zona', adica si la noi, ca sa nu atarnam de gatul 'civilizatilor' din vest.

Eu astept cu interes sa vina vara anului 2021, in istoria recenta a acestui serviciu de Xbox Live niciodata Microsoft nu a extins suportul doar la o singura tara.
Cand au dat drumu in 2010 in Polonia au venit in grup si Cehia, Ungaria, Rusia si South Africa parca.
Apoi, in 2012 i-a prins dragu de Slovacia, Columbia, Arabia Saudita si UAE, tot asa in bloc. La extrem de scurt timp dupa, s-au dus si in Argentina si Chile dar imediat dupa.

De asta zic, nu cred ca cineva a pus degetul pe harta Europei de est si a zis...aaaa.... Ucraina.
Sper ca planul de extindere sa fie mult mai amplu. Pana acum puteau sa zica ca suntem saraci si nu ne permitem jocuri de 60$ full ceea ce este fals dar... o puteau spune.
Acum, cu Gamepass care sincer este accesibil oricui (100 RON pe luna-ish?), au mult mai multe motive sa spere la niste profit si de aici de la 'saraci'.