O poveste care pentru persoana A este slaba poate sa fie buna pentru persoana B.
Este ca si cum ai incerca sa ma convingi ca Fetele Gilmore este un serial bun cand accidental dand peste 5 minute din el am vrut sa ma sinucid. Pentru alti oameni, chiar a prins si a fost un succes... kudos lor.

Povestea din COD nu trebuie sa fie lunga, pentru asta am Witcher sau Cyberpunk ca sa joc campanii de sute de ore. Jucata pe Veteran, devine si challenging, daca adaugi la asta si o grafica superba + RTX eu zic ca merita cel putin savurata o data fie si doar ca un tech demo.

Again, nu am apucat nici sa il instalez, dar din ce am vazut putin pe youtube arata fenomental pe next gen ceea ce pentru mine e suficient ca si pachet pe langa MP/Warzone/Zombies.
Nu trebuie sa aiba un story line de Martin Scorsese.

LE:
Nici la multiplayer nu sunt de acord ca trebuie sa generalizam 100%. Si mie imi place Battlefield foarte mult si joc destul de mult ca am party pentru BF si ne distram, dar cateodata adorm cu controlerul pe burta, pana merg 17km. Pentru mine este slow.
Fiind veteran de Quake, am fost intotdeuna orientat spre un MP rapid. Dupa ce am pus PC-ul in cui si am devenit console gamer a fost nevoie sa ma adaptez, de aceea pentru mine Titanfall a fost crema pentru suflet.
In acest context, daca am de ales intre COD si Battlefield intotdeuna voi alege sa joc MP in COD. Din nou, pentru altii este fix invers, am un prieten care are mii de ore in Battlefield si cand vede Call of Duty vomita.