Quote Originally Posted by felixxx View Post
Oarecum in legatura cu subiectul asta, o sa va povestesc experienta mea cu service-ul Sony din Romania in problema PS5-ului pe care l-am primit defect. Pe scurt, am contactat PS Romania via FB si mi-au dat un numar de telefon de la service-ul din Romania. Am sunat la acest numar si mi-a raspuns un angajat care cred ca era in WFH versiunea pauza de pranz cu somnic. I-am spus ce problema am, i-am dat codul de eroare, m-a pus pe hold de doua ori, si-a cerut de trei ori scuze si intr-un final mi-a spus ca nu ma poate ajuta ca nu merge baza de date. Da, baieti, in anul 2020...
Acum, revenind la subiect, cat e vina Altex/MG sau nu, s-a discutat pe aici si s-au exprimat diverse pareri. Ce mi se pare insa jenant in acest deja scandal este pozitia Sony Romania, care nu gaseste de cuviinta sa spuna nimic. Macar un bull**** de PR, gen ne pare rau ca nu avem stocuri pentru toti cei inscrisi la "tombola", facem eforturi sa blabla. Dar, probabil ca toti sunt colegi cu somnorosul de care am dat eu.
Ca se termin intr-o nota optimista totusi, ma bucura ca sunt asa de multi oameni interesati de "jucaria" asta. Tin minte ca atunci cand s-a lansat PS4 am primit doua bucati (luasem una de Shopto si una de pe un site din Ungaria, facusem doua precomenzi ca fiu sigur). Stiu ca a doua bucata am dat-o cuiva de pe aici de pe forum (cu pretul cu care am luat-o), dar m-au intrebat maxim 4-5 oameni in cateva ore de cand am scris anuntul. Acum, daca ar aparea o consola la 2500 lei la vanzare cred ca respectivul vanzator isi blocheaza sim-ul in urmatoarele ore...
Pfff! Cum adică nu le merge baza de date? In condițiile acestea, ce ți-au spus sa faci? Mega penibil să nu poți returna consola pentru repair...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk