Quote Originally Posted by soselinho View Post
Salutare tuturor posesorilor de PS3!
Sunt intr-o dilema din care cred ca am iesit, vream sa-mi cumpar un xbox 360 din motive financiare insa am vazut o gramada de comparatii pe youtube intre xbox si ps3 si m-am hotarat in cele din urma sa optez spre ps3, cred ca este o decizie buna.
Acum nu stiu care varianta este mai buna de 20, 40, 60, 80, 160gb? insa in romaia am vazut doar de 80 de gb
diferenta intre aceste modele este doar in privinta hdd-ului sau au alte performante, ca asa as lua varianta de 80 de gb, ulterior inlocuindu-l cu unul de 250, ca am inteles ca este acelas hdd folosit si pe laptopuri.
La ce ma ajuta pe mine dimensiunea hdd, ce pot stoca pe el: muzica filme jocuri..... sau jocuri nu merge?
Ps3 poate rula si pe un monitor care are doar iesire d-sub?, cu ajutorul unui adaptor, si cu ce vine ps3 in pachet?

Multumesc mult pentru raspunsuri!
in primul rand te felicit pentru alegerea facuta, nu o sa regreti. Pai versiunea de 20, 60 GB nu se mai fabrica de mult o sa gasesti daor Second hand. Din cate am inteles in Romania se gaseste deocamdata doar versiunea de 80 de gb. Care sunt difefrenteleintre ele? toate consolele sunt la fel la difera doar numarul de usb si respectiv marimea HDD. versiunile de 60 gb PAL si 80 gb NTSC au Backward compatibility cu jocurile de ps2. mai multe detali aici, vei gasi un tabel mai jos. Da se poate schimba HDD ps3 cu unul de la lapttop, pentru mai multe detali foloseste search de pe forum is vei gasi mai multe threaduri. jocurile nu se pot instlala pe HDD, dar unele jocuri (gen MGS4) va necesita o mica insatalre pe HDD. IGN: PlayStation 3: What's in the Box
aaa sa nu uit, te sfatuisc sa astepti pana pe 18 august si dupa aceea sa iti iei ps3 Sony D-DAY