Desi majoritatea electronicelor le iau mereu de BF si imi place sa fac cumparaturi in perioada asta, de oferta cu 50% reducere nu am stiut iar culmea este ca am vorbit cu ei la telefon despre abonament exact pe 13 noiembrie, acel consultant nu mi-a spus nimic de vreo oferta promo de BF. Asta este, in final suma redusa nu ar fi fost atat de mare.

In alta ordine de idei, am fost sunat astazi de ei si maine in intervalul 09-12 vor veni sa-mi instaleze internetul, abonamentul FiberLink 300 l-am ales.

Banuiesc ca vor trage fibra optica pana in camera iar de acolo va fi un mediaconvertor. Aveti vreun sfat in legatura cu ce anume ar trebui sa verific la instalare? Nu mai vreau, ca din necunostinta de cauza, sa mai patesc ca data trecuta, sa imi puna de la stalp in casa un cablu subtire UTP sau sa fie vreo situatie similara, vreau sa le evit.

Ceva recomandari la care sa fiu atent inainte de instalare sau in timpul ei?



LE: In recomandarile de la Xbox aparea ca ar fi bine sa fie IPv6. Cei de la Digi par sa suporte acest lucru. O veni default sau va trebui sa le spun eu sa-l activeze?