Quote Originally Posted by GlontzVidia View Post
Degeaba faceti plangeri. altex a procedat cum s-au priceput mai bine, au dat sanse si la altii, nu numai la Camperii disperati care dau refresh si stau toata noaptea pentru o consola. A fost o idee buna dar executata prost. Greseala lor este ca nu au anuntat tombola inainte sa ii dea drumul corect, dar nu suport sa mai vad oameni care au prins serverele in timp ce se actualizau si zic ca isi vor produsul care era in stoc. Asta e disperare.DAAR TOMBOLA A FOST ANUNTATA cu cateva ore inainte. Aveati pe facebook surse, si mai tarziu pe Mobilissimo. Au anuntat ca va fi tombola. Si au dat dupa dintr-o data drumul la comenzi, foarte bine aia e daca tot e tombola nu conteaza cand dai. Doar ca oamenii care campeaza nu mai se uita la o stire nu se mai intereseaza stau si dau refresh non stop si vad consola si hop sarmale reci. Au facut ce era de asteptat daca se informau inainte. Frustarile sa le pastrati pentru conditia din Romania nu pentru altex si consolele voastre ps5. Si eu am fost printre primii, si eu as fi ,,prins,, o consola, dar nu ma lamentez si imi pierd timpul cu lucruri inutile. Romanul e roman.
Acum avem Prioritate la comenzi. Aici altex le-a dat peste nas ,,criticilor,, care au ales sa se retraga ,,din principiu,, . Acum tot din principiu sa luati a 7131 consola dupa cei de la tombola care macar au avut speranta, nemultumitului darul i se ia. Varsati-va frustrarile pe viata de zi si schimbati altceva, mai semnificativ pt romania, nu starea PS5.
Vorbesti prostii. Sti ca in tombola aia sunt multi oameni care au numar de prioritate peste 2000, 3000. Eu de exemplu am primit numarul de "prioritate" 5540. Ma lasa rece.
Daca totul e la un nivel de c*cat si unu scoate un mot (adica Altex) nu ma apuc sa ii ling talpile cand inoata ca un peste fericit in canalul plin de fecale.
Ne-am obisnuit cu mentalitatea ca si asa Romania e vraiste, si totu e de c*cat deci daca unu da o flegma trebuie repede laudata, aparata iar toti cei care critica trebuie imediat scuipati, ca sunt slabi, si plang sau se plang etc. Nu e cazul. Orice critica poate fi constructiva si vine din dorinta de a avea o situatie mai buna, tintind mai sus decat practicile mizere incurajate de unii, sau acceptarea unei situatii de toata jena sub pretextul ca asta te face sa pari ca esti de fapt genul realist domle.

Oamenii care dau refresh sunt oameni la fel ca tine, care isi doresc o consola, nu sunt camperi si nu sunt disperati.

Facem o gramada de lucruri in viata reala si schimbam ceva stai linistit, nu are legatura cu frustrarile in limitele normale legate de lansarea acestei console, si toata furtuna de c*cat din jurul ei din care profita din plin atat companiile cat si lipitorile/bisnitarii/camatarii/....resellers sau cum vrei sa le spui - probabil "oameni realisti care se descurca" judecand dupa mentalitatea ta.