Salut baieti e prima oara cand postez aici dar urmaresc threadul acesta de o saptamana. Am vazut ca unii dintre cei care au castigat la tombola deja au pus pe OLX consolele, cel putin 10 cand am numarat eu. Sincer, eu sper ca cei care fac resell in perioada asta sa ramana cu consolele pe stock doar atat. Am atasat un SS cu problema asta console apar si dispar instant sa va faceti idee ce nivel de cerere este.

Eu am avut norocul sa pun mana pe o consola, de la extragerea anului de pe Altex.

Pot spune din propria mea experienta ca toti retailerii mari din Romania au parte de boti ai resellerilor. De exemplu, din motive personale care nu implica reselLUL rulez scripturi pe Emag, Orange si inca un alt site. Ieri 25.11.2020 Emag a avut PS5 pentru ~10 secunde abia ca am putut sa reactionez ca totul a fost luat, asta se intampla in jurul orei 10:30-11:00 iar la inceputul saptamanii pe data de 23.11.2020 la Orange a fost stoc de PS5 iar botii au reusit sa strice site-ul, butonul de "cumpara" disparand cu totul.

Problema a botilor poate sa fie usor rezolvabila prin adaugarea unui check dupa ce plasezi comanda si/sau limitarea comenzilor la 1 per IP sau cont. Daca mai am informatii despre stockuri sau daca a aparut ceva o sa vin cu un update.

Toata situatia asta este neplacuta, nu dati banii oamenilor de pe OLX care doar vor sa aiba bani sa puna carne pe masa de Craciun, stati in casa si nu va expuneti. Toate cele bune!