Single post: 100% Trophy & Achivements Completionists Thread

  1. #2703 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Chiar nu mai posteaza nimeni aici?

    Update:
    #106. Mafia: Definitive Edition - 100% [P] (4/10) -Incep prin a spune ca nu am jucat originalul, asa ca nu ma pot raporta la el. Remake-ul mi-a placut, chiar simteam nevoia de un joc mai scurt, story-driven. Povestea este foarte buna si, cu siguranta, reprezinta punctul forte al jocului. Gameplay-ul este decent, fix ce trebuie pentru un astfel de joc.

    In afara de cursa, care mi-a dat ceva batai de cap pana am prins tactica potrivita, jocul nu a fost deloc greu, nici macar pe classic mode. Cele mai deranjante trofee au fost cele pentru collectables.

    #107. Sherlock Holmes: The Devil's Daughter - 100% [P] (2/10) - Un joc cu destul de multe probleme tehnice, ca si precedentul din serie. Povestea nu iese cu nimic in evidenta, iar gameplay-ul este mediocru. Macar platina a fost una usoara.

    #108. Astro's Playroom - 100% [P] (2/10) - Prima platina obtinuta pe PS5. Un joculet foarte distractiv si o prezentare perfecta pentru ceea ce aduce nou in aceasta industrie controllerul dualsense (asta daca developerii ii vor acorda atentie pe viitor).

    #109. Black The Fall - 100% [P] (1/10) - Am cumparat de foarte mult timp acest joculet, insa au tot avut altele prioritate in fata lui. Este dezvoltat de un studio din Romania si, dupa parerea mea, au facut o treaba destul de buna. Se vede ca este inspirat de Limbo si Inside si, chiar daca este destul de scurt (undeva la 3 ore), compenseaza prin atmosfera.

    #110. Marvel's Spider-Man: Miles Morales - 100% [P] (3/10) - A doua platina obtinuta pe PS5. Mi-a placut foarte mult jocul asta, iar jucat in 60 FPS e un deliciu. E clar ca Insomniac a imbunatatit reteta folosita la primul titlu, astept cu interes Spider-Man 2.





    Attached Images Attached Images mafia-definitive-edition-platinum.png sherlock-holmes-devils-daughter-platinum.png astros-playroom-platinum.png black-fall-platinum.png marvels-spider-man-miles-morales-platinum.png