Quote Originally Posted by Espiritus View Post
#92. 99Vidas - 100% [P]
Primit la plus si inceput acum 3 ani pe Vita, cand eram un student sarac cu prea mult timp liber. Jocul e submediocru si platina nu necesita skill deloc, doar rabdare pentru un grind interminabil (joci acelasi nivel de 50 de ori pentru a evolua fiecare personaj la maxim). Imi ramasese doar un trofeu scurt de jucat in co-op pe care l-am facut acum pe PS4. Nu mai tin minte cat a durat toata experienta, dar nu recomand. E genul ala de platina care e ultra rara nu pentru ca e grea, ci pentru ca nimeni nu vrea sa joace o mizerie.

#93. Rayman Origins PS3 - 100% [P] ~ 10 ore
Aveam deja platina pe PS Vita, dar nu e cross save asa ca l-am mai jucat inca o data de la zero. E unul dintre platformerele mele preferate, l-as putea termina de 10 ori fara sa ma plictisesc. Avand in vedere ca deja il jucasem si am si multa experienta cu Rayman Legends, a fost o platina usoara si rapida, dar imi amintesc ca prima data multe nivele mi-au dat batai de cap.

#94. Arcania PS4 - 100% [P] ~ 18 ore
Ghidurile estimeaza 40 de ore pentru platina asta, dar daca ai mai jucat ceva din seria Gothic cam stii la ce sa te astepti si cum functioneaza harta, lucru care face totul mult mai rapid. Are o lista de trofee obisnuita, singurul mai greu e sa termini jocul pe "Gothic difficulty" (dupa cum ii spune numele, se simte cam la fel de greu ca un joc oarecare din serie in mod normal) si 90 de colectibile absolut ingrozitoare, pe majoritatea nu le-am putut gasi nici dupa ce am luat o harta marcata si a trebuit sa caut poze.
Fain, pe Xbox Geek e inca unobtainable legit, am incercat diferite metode, nu s-a deblocat. Asa este, foarte complicat de gasit collectbles , la fel si retetele. Pe xbox Master Chef se deblocheaza doar daca ai si DLC-ul Fall of Setariff.