Stai ca nu inteleg. La ce intrebari mi-ai cerut sa raspund si nu am raspuns? Nu stiu exact cine se crede buricul pamantului aici si cine vorbeste off topic si cauta fiecare ocazie ca sa ma impunga cate putin, desi iti demonstrez absolut de fiecare data ca daca eram "buricul pamantului', "sefu la forum" si oricum vrei tu sa mai zici, erai banat din prima secunda si nu discutam cu tine
Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
O intrebare simpla pentru toti iluminatii astia care si dupa 30 de ani cred ca politica se face pentru omul de rand.

Ce s-a schimbat in BINE pentru omul de rand in ultimii 30 de ani? Concret!
Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Ce sa se schimbe in ultimii 30 de ani, daca lumea gandeste la fel de prost ca tine?
Vrei sa vezi schimbari? Misca-ti funduletul de la caldura, la vot si vei vedea schimbari.

Cum a fost cazu si cand a castigat Johannis cand s-a mobilizat toata lumea, cum a fost cazul si cand a fost demis Basescu de s-au mobilizat toti si l-au repus in functie, cum a fost cazul chiar acum cu Nicusor. Daca se vrea, se schimba mentalitati. Nu conteaza ce au schimbat ei, pentru ca nu au ce - parlamentul e acelasi - logic - d-aia erau importante alegerile astea

De la Nicusor in schimb am asteptari si sunt sigur ca nu va dezamagi.
Also, @Espiritus:
Dreptul de vot este unul din drepturile electorale fundamentale, iar drepturile electorale sunt prin excelență drepturi exclusiv politice. Aceasta se explică prin faptul că, datorită conținutului lor, aceste drepturi pot fi exercitate numai pentru participarea cetățenilor la guvernare. Într-un stat de drept și democratic poporul trebuie să aibă ultimul cuvânt, iar acest lucru devine realitate prin exercitarea drepturilor electorale de către cetățeni. Natura exclusiv politică a acestor drepturi are unele consecințe juridice: pe de o parte, ele sunt utilizate numai pentru participarea la guvernare, adică pentru exercitarea puterii direct de către popor, iar pe de alta, ele aparțin, de obicei, doar cetățenilor, nu și altor categorii de persoane. Așadar rezultă că străinii și apatrizii nu au acces la aceste drepturi.