Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Vad ca nu prea exista interes pentru jocul asta si nu prea inteleg de ce

Inițial am fost interesat (chiar entuziasmat) de Gods and Monsters. Când a devenit Immortals Fenyx Rising și am văzut în ce direcție se duce am renunțat să mai fac precomandă. Apoi a apărut un demo gratuit pe Stadia (este disponibil: https://stadia.google.com/game/immortals-fenyx-rising), recenziile prea entuziaste (aș spune chiar forțat de entuziaste) și jocul propriu-zis. Am văzut, am citit și mi-am pierdut complet interesul. Grafic nu mă deranjează stilul Fortnite/Dauntless/Spellbreak și consider că este ultima problemă a jocului. Pe lângă lipsa de implicare afectivă în poveste și previzibilitate, sistemul de waypoint (Far Sight mechanic - chiar e nevoie de așa ceva?) care practic diminuează farmecul explorării, Immortals Fenyx Rising mi se pare un joc chill, pentru jucători ocazionali și cam atât. Nici nu am de gând să-l compar cu The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Mă uit la numărul de vizionări de pe Twitch (și nu numai), la PR-ul care i se face și îmi dau seama că este un joc împins de la spate de Ubisoft, o nouă franciză de muls bani (aș fi preferat să dezgroape Prince of Persia). Îmi pare rău că nu am reușit să mă conving să îl cumpăr pe Nintendo Switch, încă aștept Gods and Monsters.



Anyway, apar cosmetice noi:




Immortals Fenyx Rising - Adventure Time Character Pack

It's Adventure Time! Kick some monsters' buns wearing Finn's outfit, ride a rainbow unicorn and let Jake fly on your side with the Adventure Time Character Pack!