Mi s-a aprins beculetul cu acel disc/joc, l-am gasit pe olx si l-as fi luat pentru comoditate mai mult, canapea etc. Jocul il am pe PC si l-as putea juca oricand, poate chiar cu controllerul de xbox. M-am gandit si la varianta consolei originale, dar am lipsa de spatiu, nu prea as avea unde sa o pun, cel putin deocamdata. Si oarecum si partea de cheltuiala, 100 ron discul, plus transport si cat o mai costa si consola, ajung la o suma de minim 300 lei si nu stiu ce altceva as putea juca pe acea consola ca sa merite deranjul.
Multumesc pentru raspunsuri si lamuriri.
Daca as putea sa mai abuzez, sa mai intreb si altceva, eventual sa ma directionati spre un thread lamuritor, sunt nou in ale consolei. Am vazut prin posturi cum baietii se joaca de pe un hard disk extern. 1-Este vorba despre instalarea jocurilor, nu in consola, ci pe un hard extern? Si jucabile de pe el? 2- Sau altfel de metode, jocuri luate de prin alte parti, puse pe hard extern si jucate pe Xbox One? Cred ca raspunsul este prima varianta mai mult ca sigur, dar am zis sa intreb totusi sa fiu lamurit. Multumesc.