Quote Originally Posted by Demigodesss View Post
Mă gândesc că nu vezi implanturi bionice pentru ca vor fi fost deja depășite pina atunci.
Că tot ai adus aminte de timeline-ul Deus Ex. Human Revolution are loc în 2027. Deja în jocul original care are loc în 2052, JC Denton și alți câțiva oameni mai avansați au nano implanturi, iar cei cu augmentări mecanice sunt deja obsolete.
Cred si eu la fel.
In Mass Effect au implanturi numite biotics ce le confera super-abilitati precum crearea de scut de camp magnetic , telekinezie si descarcari electrice.
Miranda Lawson cica era in mare artificiala, plina de implanturi, ca asa a vrut tatal ei, sa devina perfecta.

Nano-implanturile interne chiar isi au folosul pentru imbunatatirea conditiei.

Dar tot nu raspunde si la cealalta intrebare: de ce atatia oameni ajung sa-si taie membrele si sa-si puna brate si picioare bionice in Deus Ex HR si in Cyberpunk 2077, de parca ar fi o generatie intreaga de oameni amputati si mutilati intr-un razboi mondial?
Nu vreau sa cred cealalta varianta, aia in care oamenii efectiv innebunesc incat ajung sa-si taie membrele naturale ca sa-si puna proteze ....doar pentru ca asa e trendul.