l-am terminat si eu zilele trecute, undeva la 75h jucate, in linii mari ma regasesc in ce a scris razvanrazy mai sus (inclisiv crashul in credits). Nu-i un joc rau, dar are niste chestii atat de slabe....incat e dezamagitor. Ce nu mi-a placut mie:
- o chestie pe care am aflat-o abia dupa ce am terminat jocul, citind pe reddit - attributes don't stack - daca pui +30% crit damage pe pantaloni si +30% crit damage pe palarie...vei avea +30% crit damage.
- toata chestia cu street cred nu mi s-a parut ca influenteaza ceva - mi s-a parut fix din pix, niciun incentive sa il faci, doar un sistem de progresie dublu la care s-ar fi putut renunta zic eu
- ultimele 3 sferturi din joc le-am jucat cu acelasi pistol, dupa primele ore de joc am trecut jocul pe Hard, mi s-a parut atat de banal si fara challenge - efectiv intram intr-o zona, stateam ascuns si ii tocam cu Overheat, Cyberpsychosis, Short Circuit....si daca ma detectau, incepeam run and gun. AI foarte slab in zona asta. Singura diferenta ca am trecut jocul pe Hard era ca din cateva hit-uri muream.
- economy - singurul incentive sa strangi bani era pentru masini, la un moment dat am renuntat sa mai cumpar masini, la sfarsit aveam vreo 10. otherwise, armele de la vendori erau over priced, cereau 100.000 eddies pe chestii pe care poate le lootam de la o cladire mai bine pazita.
- am jucat pe PS5, aveam crash-uri foarte dese cand conduceam - a spart tot farmecul de plimbat prin oras, ajunsesem sa folosesc constant fast travel.

pacat de lansarea asta, mi-a lasat un gust amar. imi place universul, si planuiesc sa il mai joc o data, cand va iesi versiunea de PS5...