Quote Originally Posted by deletu View Post
@razvanrazy : categoric retur, dar intai astept raspunsul lor. am zis sa nu sar direct cu anpc-ul pana nu incerc si calea amiabila.

@cyrax7, pe langa faptul ca nu ai dreptate (ne putem discuta via mesaje direct, nu aici ca o dam in offtopic) ai pierdut si esenta : quickmobile a vandut ceva neconform si la suprapret.

eu doar am postat ca sa impart aceasta informatie cu toata lumea in cazul in care cineva cumpara de la ei sa stie ca se poate astepta si la asa ceva.
scuza-ma dar nu e nimic off topic
tie iti lipseste complet logica limbii romane.
faptul ca ai luat ceva la supra pret este fix problema ta. TU incurajezi asemenea speculatii pentru ca TU stiai clar ca pretul pentru o consola digital PS5 e 2 000 lei si tu ai ALES sa dai 3 800 lei . pe bune e ca si cand ai fi luat-o de pe olx de la samsari. nu te plange ca e la suprapret ca stiai asta cand ai luat-o
2. faptul ca tu raspandesti panica falsa e in detrimentul oamenilor care vor o consola chiar si din Japonia. pe langa ce ti-am dat aici la un simplu search pe Google iti mai spun si altceva. Am 2 PS3, 2 PSV, 1 PSP, 1 DsI luate toate cu mana mea din Japonia si incarcate la priza noastra magica de 220 si NU AU PATIT NIMIC!
daca tu raspandesti informatii false si temeri nefondate pe un forum cu oameni care stiu cat de cat cu ce se mananca PS5 ( or any ) atunci trebuie sa te astepti sa dai peste oameni care sa 'Call out Bull shiet"