@MRC, inteleg perfect, eu la jocurile @Souls/Sekiro am avut praguri unde efectiv ma blocam psihic si o dadeam din rau in mai rau.

Daca esti la un boss de care efectiv nu poti sa treci iti recomand sa faci co-op cu un prieten, sa treci de el si odata cu el si de pragul acela psihic, vei vedea ca jocul va continua sa evolueze spre foarte bune dupa.
Daca te roade ca nu l-ai batut singur, te poti intoarce oricand la el in NG+, dar fa cumva si depaseste acel prag psihic pentru ca daca il lasi sa te domine te blochezi de tot.

Eu asa am patit cu Nameless King. Cand efectiv simteam ca mor de inima rea, am luat un prieten cu mine, l-am batut si aia a fost. Cand m-am intors la el in NG+ l-am dar jos singur in 15 minute, pentru ca depasisem acel blocaj psihic.
La Sekiro, am crezut ca fac infarct si mor la Genichiro phase 3, nu am trait in viata mea asemenea nivel de frustrare, dar am persistat.
Sunt convins ca daca faceam pauza de saptamani/luni, ala era... nu-l mai bateam niciodata.
Dupa el, tot jocul mi s-a parut mai usor, inclusiv bosii de la final.

PS: Eu vorbesc, care ma apuc in curand de Demon's Souls pe PS5, stai sa vezi iar anxietate si nervi .

---------- Post added 12-01-2021 at 14:11 ----------

*bine