Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Da. Si-ti spun si de ce. In primul rand, pe console cam aia e rezolutia si nu pare sa te deranjeze.
Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Da, o sa-mi spui ca la consola joci de la 5-10m de TV si la PC stai la 10cm, dar asta nu conteaza. Poti sta si la consola la 10cm de TV daca vrei. Arata la fel de nasol daca nu e rezolutia nativa.
Nu stiu de ce, dar ai darul de a face afirmatii la adresa mea, la care tot tu dai raspunsuri, explicatii, etc. Nici nu stiu de ce mai ai nevoie de opinia mea? Daca tu oi fi mai special si la 5-6m de TV distingi ca e nasoala rezolutia aia, si compari cu a te juca pe PC la 50cm... atunci so be it. Ma depaseste logica, sorry.
Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Nici nu cred ca are rost sa ai monitor 4K (iar tu stiu ca ai TV, nu monitor) la PC decat daca vrei/poti sa joci totul in rezolutie nativa, pentru ca stand la 50cm de ecran, vezi absolut tot si arata oribil (cel putin pentru mine este deranjant) orice joci in rezolutie mai mica decat nativa.
First of all, atata timp cat panoul suporta chroma 4:4:4, presupun ca esti constient ca e acelasi lucru, indiferent daca e monitor sau e TV. Ba sunt multi producatori care au folosit de-a lungul timpului aceleasi panouri la TV-uri cat si la monitoare. La naiba, a fost o perioada in care chiar se vindeau TV-uri monitor (practic nu aveau unitate de procesare, erau doar panourile). De fapt, cred ca inca se mai vand... Cat despre jucat in rezolutie nativa, mai e cineva care nu face asta?
Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Also, again. Tu faci parte din oamenii care-si permit si care cred ca normalul lor este normalul tuturor, dar nu este chiar asa.
Acelasi lucru se poate spune si despre tine, la cum iti impui opiniile. Insa nu o voi face. Sunt destul de open-minded sa inteleg ca asta e opinia ta. Dar in continuare nu inteleg de ce te deranjeaza a mea? Bonus, partea cu "oameni care-si permit" nu am mai auzit-o pana acum... simt un pic de iNvidie... ce sa fac acum, sa fac downgrade ca sa te simti mai bine?
Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Iar placa ta (3070 parca) care "nu este cine stie ce", este foarte buna si sunt oameni care viseaza la asa ceva.
Dude, eu vorbeam on-topic, despre Cyberpunk 2077. Care in 4K pe placa mea (asa cum ma joc eu, nu ma intereseaza ce fac altii), pe niste setari decente (in niciun caz Ultra), de-abia ar duce 20-30fps-uri amarate. Prin urmare da, nu este cine stie ce, nu e de laudat. Daca eram cum ziceai mai sus, sa-mi permit, aveam aproape sigur 3080 sau 3090. Insa eu m-am multumit in a termina jocul (indiferent in ce rezolutie a fost) pe consola. Acolo da, mi-a placut ce am vazut, de la acei 5m distanta. Sorry, n-o sa ma apuc sa ma joc in living de la 10cm, chiar daca iti doresti asta. I still need my peripheral vision. And don't want to go blind...