Nu cred ca as putea avea in toata casa becuri de genu asta. In primul rand pentru ca sunt mult prea scumpe, chiar si la reducere.
In al doilea rand, pentru ca nu as avea nevoie sa am becuri colorate peste tot si consider ca este doar ceva fancy pe care sa-l ai si nu prea util, mai ales cand inca raspund la intrerupatorul de curent.
Also, mi se pare horror si probabil ar trebui sa-mi iau un alt switch/router doar pentru ele, ceea ce clar nu voi face.

Cu copil in casa, care are "boala" sa vina si sa stinga/aprinda luminile constant, inseamna ca daca am aprinsa o culoare, daca a stins din intrerupator nu mai pot face nimic pana nu aprind eu inapoi din intrerupator, iar apoi se aprinde default cu lumina alba si trebuie sa modific in ce era inainte

Nu stiu daca ar fi putut (desi am terminat liceu cu profil electronic, sunt absolut paralel cu tot ce tine de partea asta), dar era misto daca le faceau sa se conecteze direct la wi-fi (stiu ca se pot conecta unele becuri, dar in cazul asta cu baza respectiva, era ok sa se conecteze doar ea) si sa elimine cumva nevoia de intrerupator fizic - sa nu mai poti stinge/aprinde si de acolo. Dar nah, nu cred ca ai cum, din moment ce-i tai alimentarea