Quote Originally Posted by jon209 View Post
Am si eu o mica problema si am apelat la call center Sony Romania.Poate sunt eu idiot si nu inteleg foarte bine situatia.Tipul de acolo mi-a spus ca tv-ul meu un Phillips OLED cu hdmi 2.0 nu indeplineste cerintele minime pentru PS5 si de asta am problema cu niste pixeli(purici) albi negri care licare in anumite jocuri.I-am explicat omul ca in majoritatea jocurilor nu am nici o problema.Tv-ul are ultimul update de soft folosesc cablul din cutie dar am incercat si altul si tot asa face consola are ultimul update nu face zgomote ciudate nu se blocheaza nu se inchide dar tot nu inteleg.L-am intrebat daca ar fi un bug cu hdmi 2.0 si daca Sony pe viitor printr-un update de soft ar repera asta.Evident omul mi-a spus ca fara HDMI 2.1 nu merge.Voi ce parere aveti.
Salut,

Nu ai televizorul defect si nici consola nu este defecta!
Am postat si eu o problema similara aici, pe un Xbox Series X in AC Valhalla. Citeste in special ce am postat in data de 8 decembrie '08-12-2020 10:26'

In cazul meu problema a fost doar in Valhalla si doar in momentul in care se facea switch on/off la HDR mode. Nu am intalnit asa ceva in alte jocuri.

My guess, OS-urile consolelor noi au aceasta 'hiba' in momentul in care se face HDR ON/OFF, posibil sa fie legat de cablul HDMI 2.1, posibil sa nu fie. Cu siguranta insa este o problema legata de HDR modes pe diferite surse, problema care se va rezolva 100% prin update de OS.

Sa revii te rog cu feedback!