Quote Originally Posted by Papillon_ View Post
Mare branza ca ati luat o consola la precomanda, sa fim seriosi nu moare nimeni daca se joaca in continuare pe PC/PS4 Pro/XOX inca 6luni sau 1 an pana se rezolva problema cu productia.

PS5 a fost lansat intr-o stare jalnica la fel ca cyberpunk 2077, ambele avand probleme software, iar jocuri noi pauza. Ce te joci acum? Jocuri de PS4? Nici macar dupa 2 luni de la lansare nu se poate folosi slotul M2 pentru extiderea memoriei SSD.
Salut,
Eu nu am facut precomanda dar am prins la Orange in 19.11, anul trecut.
Ps5 nu s-a lansat ca Cyberpunk, a avut mici hibe de soft rezolvate in primele doua saptamani de la lansare cu firmware mai nou (2 updates).
Personal nu am avut nicio problema cu el.

Iar legat de jocuri, cam toate jocurile importante au primit editii de PS5 (Rainbow Six Siege, Call of Duty, Fifa, AC:Valhalla - e plina libraria de jocuri cu editii Ps5- ai ce juca, timp sa fie) sau patch-uri care sa le permita rularea in 60 fps pentru versiunile de Ps4. Din punctul meu de vedere, experienta de joc este mult imbunatatita, jocul ruland mai repede si mai stabil pe PS5 fata de PS4 Pro. Iar spatiul de stocare nu este (inca) o problema daca joci jocurile de PS4 de pe un hdd extern, iar cele PS5 de pe intern.

Sper sa intre stocurile mai repede in magazine sa isi cumpere toata lumea, sa nu mai auzim cum „nu avem nevoie de PS5 inca”. Avem!!!