Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
Pe mine “ma ia capul” cand o aud pe asta ca Sony a facut praf lansarea.

- Au avut mai multe unitati disponibile la lansare decat la lansarea PS4? DA

- De aproape de 1 an de zile toata industria este la pamant. Sony nu produc ei singuri totul, se bazeaza pe componente de la terti. Tot procesul este incetinit datorita COVID.

- Credeti ca astia de la Sony n-ar fi dorit sa vanda 1 milion de unitati pe zi? Este visul oricarui corporatist, chiar si al antreprenorului de la colt.

- V-ati dorit arat de mult consola, dar nu ati fost “prosti” ca noi, astia care am stat cu precomenzi si “am blocat banii doua luni”. Bun, acum stati si bazaiti pe forumuri.

Orice om intreg la cap ar fi prevazut ce urmeaza, problemele cu stocurile, cerere mai mare decat ei pot acoperi samd. De ce? Pentru ca, COVID si pentru ca, stat ACASA.

Drept urmare, mai incetati cu lamentarea asta. Nu este decat vina voastra, daca cineva ar trebui sa fie de vina.

Pe de alta parte, nu inteleg disperarea asta de a avea acum un PS5. Jocurile de PS5 le numeri pe degetele de la o mana. Maaare parte dintre jocurile de PS4, nu au primit inca update-uri pentru PS5 (unlock de fps samd)... etc. Singurul mare avantaj in a avea un PS5 acum, din punctul meu de vedere, este dat de faptul ca nu mai am un avion/aspirator in camera. Orice as juca, nu se aude nimic.

Altminteri, stati linistiti pe un PS4 cel putin pana la anul.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Nu imi dau seama care e frustrarea ta . Orice corporatie face niste sondaje inainte sa lanseze un produs. Ei cam stiau ca e cererea mai mare si probabil vor ramane fara stocuri dar nu au vrut sa mai intarzie lansarea.
Iar precomenzile au durat cateva ore nu zile, te-ai gandit ca poate sunt oameni care nu au avut timp sa dea pe loc comanda si seara deja nu mai erau?