Quote Originally Posted by l00natick View Post
Nu imi dau seama care e frustrarea ta . Orice corporatie face niste sondaje inainte sa lanseze un produs. Ei cam stiau ca e cererea mai mare si probabil vor ramane fara stocuri dar nu au vrut sa mai intarzie lansarea.
Iar precomenzile au durat cateva ore nu zile, te-ai gandit ca poate sunt oameni care nu au avut timp sa dea pe loc comanda si seara deja nu mai erau?

Eu nu am frustrari, dragul meu. Frustrari au altii pe aici pentru ca n-au prins PS5 la raft la magazin sau la tombole samd.


Sondajele alea fac cat o ceapa degerata in momentul in care esti in incapacitate de a aproviziona suficient o piata din motive pe care deja le-am expus pentru cine a avut ochi sa vada.


Precomenzile nu au durat cateva ore si(culmea) au mai fost si doua valuri de precomenzi. Unul pe 17 si unul de 27 sau ceva de genul. Eu sunt printre aceia care au dat precomanda in al doilea val SI NU PENTRU CA nu am mai prins in primul val ci pentru ca am fost nehotarat. Pe langa toate astea, stai dumneata linistit, in ambele "valuri" de precomenzi, stocurile nu s-au epuizat "in cateva ore". Oricine a fost interesat de a precomanda, a avut destul timp la dispozitie. Asa ca... hai s-o lasam mai moale cu scuzele astea. Imi mentin parerea ca, daca v-ati dorit cu adevarat PS5, ati ars de nerabdare, singurii vinovati sunteti voi, nu Sony, Altex, Emag, Orange... samd.