Am trecut in sfarsit si de Maneater (cel mai greu de pana acum) si cu 2-3 attempts inainte sa ii bat incepusem sa ma uit la MediaGalaxy cat costa un controller DualSense nou .
Curios este ca citisem despre Flamelurker ca ar fi durere mare dar l-am dat jos foarte repede, m-am chinuit mult mai mult la paianjenul ala mizerabil si la Maneater (proasta decizie sa faca podul ala atat de ingust, 80% din deaths am cazut de pe pod).

In continuare jocul este absolut fabulos, putine jocuri mi-au dat aceeasi senzatie de acomplishment.
Sunt in 5-1 acum si pot spune ca desi este greu evident, il consider mai usor decat Darksouls 3 si Bloodborne (Sekiro nu intra in discutie, ala e in alta liga).

Intrebare:
Ma descurc la ultimul boss din 1-4 cu Crescent Falchion 4+ sau e nevoie sa il upgradez si mai mult?
Intreb pentru ca mi-e sila sa farmez mizeriile alea de Moonshadeshards..
La Maneater si Flamelurker l-am avut doar 1+ si m-am descurcat de minute combinand SoulArrow si SoulRay... m-as opri la Crescent Falchion 4+ tinand cont ca am deja 33 la Magic si arma se scaleaza automat cu Magic stat (Royalty build, Soul Level 47).