Topicul asta e fascinant. Se vede perfect mentalitatea de self-righteous-victim specifica omului modern, se mapeaza 1 la 1 cu ce vad pe la colegii corporatisti: oameni care nu pot sa accepte regulile capitalismului si se bat cu pumnii in piept despre cat de "superiori morali" sunt ei ca nu fac afaceri, platesc taxe si traiesc de la o luna la alta.

In acelasi timp se revolta cu vehementa impotriva celor care joaca bine dupa regulile economice actuale, incercand sa isi imbrace frustrarea in idei subiective precum "eu nu iau consola de la gura copiilor ca sa fac bani". Felicitari! Sunt convins ca Doamne-Doamne va fi profund impresionant cand ajungi la poarta raiului!

Eu nu am pus mana pe niciun PS5, dar daca nu mi-ar fi fost frica sa nu imi dea in cap vreun nebun de pe OLX in cazul in care vand cu 4000 de lei cu siguranta as fi depus mai multe eforturi pentru a obtine console. In alta ordine de idei, puteti sa va linistiti, pana in aprilie sunt sanse mari sa fie destule console pentru toata lumea, asta daca Sony au fost sinceri cand au zis ca pregatesc un stoc masiv care sa intimideze scalperii.