Quote Originally Posted by 4_2 View Post
avand in vedere greutatea cu care se pot achizitiona din surse credibile cred ca ar fi util daca ne-ati spune de unde a fost achizitionata
De la gamers.ro, am avut norocul sa prind fix deschiderea comenzilor pe site si au reusit sa o trimita destul de repede (cred ca la vreo 4-5 zile distanta din momentul in care am plasat comanda).
Chiar si in momentul de fata se pot da comenzi la ei pentru Series X dar nu sunt sigur cand le vor putea onora avand in vedere ca sunt deschise de cateva zile bune. Pe site ei spun ca le vor intra in stoc candva in Martie. Sunt curios totusi cate bucati le ajung versus cate comenzi au primit deja si daca reusesc sa le onoreze pe toate. E posibil ca totusi cererea pentru Series X sa fie destul de scazuta la noi in tara.

Momentan s-au miscat bine atat cu comanda asta cat si cu precomanda la PS5 pe care l-am primit fix la data lansarii, pe 19 Nov.

Totusi sunt cateva neclaritati in ceea ce priveste garantia la Series X, nu am primit certificat de garantie, ci doar un simplu bon. Probabil se bazeaza pe garantia de 2 ani oferita oficial de Microsoft direct consumatorului final. In orice caz, not sure if this is 100% legal, cred ca ar trebui sa ofere si ei garantie fiind comerciant. Personal i’m good cu garantia directa de la Microsoft, dar mai bine va zic ca sa fiti aware de treaba asta in caz ca veti da comanda la ei.


Sent from my iPhone using Tapatalk