Quote Originally Posted by lucicleric View Post
Offtopic, nu inteleg de ce sunteti indignati de pretul unui ps5 pe la emag sau mai stiu eu, placile video abia iesite nu le vedeti? o placa video la 2000 de lei e 3-4 mii....nu mai zic de restul. Asta e piata, cererea foarte mare si disponibilitate ioc. Si vorba ceea e pretul asta in toata lumea , desi toata lumea stie ca nu e pretul real.
Poate ar trebui sa ne mai linistim putin, treaba fiecaruia daca face specula sau nu...desi un ps5 nu e un produs vital.....Mai marii giganti din lumea asta fac ce vor cu pretul, dar ne conformam ca nu avem unde plange.
Nu sunt speculant, nu am 10 console, doar una pe care sincer nu am ce sa ma joc, dar e bine sa fie acolo....pana una alta mai relax ca daca ardea, ati fi cumparat de la asa zisii speculanti de pe olx.
Ar trebui sa aiba si un scop postarea asta ? La fel cum nu cumpara lumea ps5 ls 5000 de lei nu cumpara nici rtx 3070 la 4500 lei , iar daca valoarea unui produs este setata de producator la 2500 lei iar cineva il da cu 4500 nu vad cum acel om este un "asa zis" speculant , este clar un speculant