Pai ei merg pe altfel de abordare. Nu am idee care este scopul lor, dar eu cred ca este mai degraba usurinta in utilizare si accesibilitate, decat de exclusivitati.
Au vrut sa aibe cat mai multe titluri 3rd party, inclusiv alea bune, lansate day 1 sau cat mai rapid si pe platforma lor, astfel incat cine voia sa ia day 1 se gandea daca sa ia pe Stadia sau pe o consola pe care ori nu o are, ori pe un PC care este mult prea puternic dpdv hardware decat ce aveau ei acasa.

Sau pur si simplu aveau nevoie de portabilitate, totul on the go, oricand, oriunde, astfel ca asta este efectiv cel mai mare plus al lor - mai ales ca si merge foarte bine si usor totul.

Also, cei ca noi, hardcore gamers tin cont de exclusivitati si urmaresc tot ce apare, dar marea majoritate sunt casual gamers, care pot juca ceva gen pacman si ceva gen RDR2, toate in acelasi loc, dar mai ales, sa nu tina cont de ecranul pe care joaca, ci sa joace oricand si oriunde au timp/loc.

Desigur, eu inca astept integrarea aia cu Youtube cu care se laudau, ca vezi pe cineva jucand ceva, apesi pe Stadia si esti fix acolo, in locul respectiv, in jocul respectiv (desigur, daca-l ai cumparat). Ramane de vazut daca vor implementa sau nu si lucru asta.