Nu cred ca mai ai mult de asteptat, era exclusivelor Playstation incepe sa apuna:
https://www.gamesradar.com/god-of-wa...g-to-a-leaker/


Am inceput si eu sa-l joc pe PS4 Pro, dupa 10-12 ore de joc mie mi se pare ca este fix un Assassin's Creed in Japonia, doar putin mai stilat.
Nu pot sa zic ca m-a prins pana acum, ceva nu e in regula la el, dar tot am sa-l joc. So far e un joc bun si atat.

- jucandu-l fix dupa TLOUII, mi-a dat impreisa de joc double A, grafica si animatiile parand la nivel amatoricesc acum, dar na, il compar cu etalonul in industrie.
- de foarte multe ori picioarele personajului si ale calului intra in sol, animatiile sunt putine si repetitive, texturile sunt low-res, poly-countul e slab
- cel mai mult m-a deranjat iluminatul in joc (il joc in HDR cu un display HDR ~2000nits); interioarele sunt aproape pitch black, abia vad ceva inauntru, in timp ce afara ma rupe la ochi (display-ul e calibrat, nu am HDR clipping, in-game settings sunt ok)
- also, sistemul dinamic de weather si day-night e foarte ciudat, uneori se vede superb, apoi exista o schimbare prea brusca in iluminare, lucru care, combinat cu vegetatia mereu in miscare, imi creeaza disconfort.
- quest-urile secundare sunt mediocre so far
- modul de joc stealth e leit Assassin's Creed
- mi-as fi dorit sa pot face crafting de munitie, nu sa vizitez mereu un merchant sau sa adun de la inamici (sper sa existe optiunea pe parcurs)
- user experience e cam greoi daca vrei sa faci switch rapid intre arc si throwables

- directia artistica e superba, iluminatul (cand merge) e la nivel inalt, draw distance-ul e imens.
- combat-ul e satisfacator odata ce stapanesti combinatiile de taste si timming-ul
- implementarea vantului ca orientare e ceva inedit, kudos pentru idee
- fast travel se incarca foarte repede

O sa revin cu pareri dupa ce termin jocul. Probabil ca am sa eliberez toata harta si o sa adun tot, cum fac cu orice Assassin's Creed. Nu pot sa zic ca-mi face placere, cred ca tine mai mult de OCD.