Quote Originally Posted by codpin View Post
Deci desi recunosti in urmatorul paragraf ca a fost e greseala, ma faci voalat hater. Nice! Nu sufar de bagare in seama si nici nu sunt hater, doar ca am intrat pe site-ul vostru si ma uitam prin lista de jocuri si am observat la multe titluri preturi umflate si taiate. Daca citesti atent ai sa vezi ca am si recunoscut ca e probabil cel mai bun pret de pe piata la jocul respectiv si nu numai, tocmai de aia nu intelegeam de e nevoie de reduceri false.

Ma opresc aici. Multumesc pt raspuns!



Esti ok? Ca vad ca numai raspunsuri acide ai. Poate imi si explici de unde ai impresia ca e trolleala si de ce merita o intrebare chiar si retorica (neadresata tie) acest gen de raspuns.



Uite tocmai ca sunt reprezentanti ai magazinului am vrut si eu sa aflu de ce aplica tactici de genul. Eu nu inteleg unde vedeti voi atac cand se pune o intrebare.

Atac ar putea fi catalogate aceste raspunsuri ale voastre fata de o intrebare care nu va privea.

Hai sa-ti raspund punctual:

1. Faptul ca accepti niste magarii ca si standard, nu e problema mea. Las-o ca merge si asa ar trebui sa fie imn national. Tocmai dim cauza ca la emag sau altex nu am nici o sansa sa schimb ceva, ma gandesc ca astia mici poate asculta. Ba mai mult, sa scoti capul afara din multime ar trebui sa arati respect clientilor acolo unde cele mari nu arata. Altfel esti doar un emag mai mic.

2. Asta nu e problema de ANPC. Daca ajung acolo eu nu plang pe forum, cum nu am plans nici cu 2 postari mai sus.

3. Pai fix asta nu inteleg. Daca ai deja pretul cel mai mic, ce rost are sa minti in legatura cu pretul taiat?
este ultimul feedback pe care til dau. nu este nici o tactica. procesul este urmatorul:
1) produsul intra in stoc
2) cineva de la departamentul sincronizari analizeaza produsul, introduce datele in administrare inclusiv pretul de piata care este luat de pe siteul oficial iar daca nu este pe siteul oficial se ia de pe un site deobicei amazon
3) pretul de piata ( cel taiat) NU SE MODIFICA decat daca se intalnneste un pret eronat cum a fost cel mentionat mai sus.

am explicat transparent cum functioneaza sistemul.
puteti urmari preturile cele taiate si veti observa ca alea nu se schimba niciodata de la introducerea produsului.
pana la urma pretul de vanzare conteaza si nu ne vom preta niciodata sa crestem pretul de la care este redus in primul rand mi se pare o mare prostie. ganditi putin mai logic, nu ar avea nici un impact comercial.
probabil multi ne subestimeaza. C&A Connect SRL este o companie cu cifra de afaceri de peste 20 milioane lei pe 2020 si devenind lideri pe piata din Romania am reusit sa modificam preturile de lista care erau umflate in Romania. exemplu este: Fifa 21 - pret de lista 250 lei cand altex emag si altii au avut peste 300 lei. imi cer scuze daca am jignit pe cineva dar acuzatiile sunt aberante. in primul rand aceasta tactica de care vorbiti voi nu ar avea nici un impact comercial . analizati mai atent si apoi veniti cu acuzatii. acel produs nici macar nu este la promotie....
acesta a fost ultimul meu raspuns la acest subiect si cine vrea intelege cine nu poate crede ce vrea si poate cumpara de unde doreste.