Quote Originally Posted by mladin86 View Post
la o rezolutie 1440p cu dlss 2.0 dar iti trebuie GPU din generatia noua . se vede la fel ca 4k cu dlss ul nou... trebuie sa aiba si jocul implementare ... ultimele placi video sunt fantastice !

si ps5 pro va fi fantastic pt ca cel mai probabil va fi aproape de 3080 ul de acum ca performante

oricum suntem pe drumul cel bun cu gaming ul in general

Care e drumul cel bun cu gaming-ul ? Cel putin pe PC, totul e in cadere libera.

Am fost mereu un sustinator al PC-ului high end pentru orice joc multiplatform, insotit de PS4 pentru exclusive.
Situatia actuala a distrus piata de gaming pe PC. Vorbesti de 3080, 3090 ? De unde o cumperi?? Si daca o gasesti, ai vazut cat costa? E o bataie de joc: 3080: 10-15 mii lei, 3090: 16-20 mii lei. Prefer oricand un PS5 la 2500 lei, si ala, daca il apuci...

Pentru cei care n-au jucat inca Days Gone, e clar de n ori mai rentabil sa-l joace pe un PS5 in 60fps, decat pe un PC de zeci de mii. Daca aveam RTX la MSRP, sau chiar un price cut fortat de concurenta, cum ar fi fost normal pe o piata competitiva, altfel stateau lucrurile.

Eu doar ce m-am apucat de Days Gone pe PS4 Pro, si tot mi se pare o experienta de joc foarte buna. Am si avantajul ca, ~10 patchuri mai tarziu, jocul e optimizat cum trebuie.