Quote Originally Posted by Cyrax7 View Post
Nu........ 5 caractere
Normal ca nu.
Dar poate zic si eu.....cu Dancila premier pe toata durata anului 2020 am fi avut nu 25 000 de morti si 1 milion de infectari, ci 250 000 de decese si 10 milioane de infectari.

Daca PSD se afla in 2020 la guvernare, pandemia i-ar fi adus SFARSITUL DEFINITIV al acestui partid de bolsevici si infractori.
Ar fi terminat romanii ce a inceput in 1989.

Si urma zeci de ani de guvernare liberala.
Daca ramaneau in opozitie in 2020, PNL-istii se mai pregateau in timpul ala prin opozitie, mai faceau planuri cum sa combata pandemia, n-ar fi fost prinsi nepregatiti cum s-a intamplat cu ei la guvernare si ar fi venit cu teme clare de campanie. Castigau alegerile in decembrie 2020 si romanii ii vedeau acum ca pe niste salvatori, in timp ce PSD devenea istorie.


Nu stiu daca Ludovic Orban ar trebui laudat ca a salvat sute de mii de romani de la deces si vreo cateva milioane de romani de la infectare, sau ar trebui facut idiot pentru ca a sacrificat PNL, un partid cu o istorie de 100 ani de existenta.....

Pentru ca a dat-o jos pe Dancila de la guvernare prin motiunea de cenzura in 2019, si pentru ca a guvernat in plina pandemie, PNL o sa ajunga garantat la gunoi alaturi de PNT si PDL, alte partide liberale care au guvernat in plina criza. Si posibil chiar si USR ca s-au lacomit si astia sa intre la guvernare prea devreme cand n-au experienta necesara.



Asa, n-a facut nicio mare afacere.
In 2024 o sa revina PSD si o sa vina si AUR la guvernare.
Si iar pierdem inca 5-10 ani de pomana in care ne-am putea dezvolta ca tara.