Quote Originally Posted by Antiohh View Post
As fi facut pe Baby Sitterul cu TV-ul, dar adevarul e ca eu nu reprezint decat un beneficiar secundar al acestuia. Despre ceilalti utilizatori, nu as fi putut garanta De asemenea, nu am vrut sa renunt la dimensiune.

Am trecut peste buget si am luat XH90 de 65 inch. Astept sa ajunga zilele urmatoare.

Am facut comparatia cu XH80 (versiunea mai ieftina) si nu am putut sa imi dau seama foarte bine de diferente intr-o incapere bine iluminata ca cele de la showroom (ambele pareau sa aiba un negru bun, dar avand in vedere conditiile, destul de irelevant). In schimb, ce am putut observa a fost ca pe XH80 imaginea era mai ,,laptoasa,, - desi nu era o diferenta enorma. Pe XH90 culorile ieseau in evidenta mai bine si in anumite scene (de exemplu era ceva camp cu iarba), imaginea era o idee mai realista. Am luat XH90 pentru latente mai mici si in speranta ca intr-o camera mica si complet intunecata voi reusi sa vad noi detalii + teama sa nu patesc ca si cu monitorul meu ips: la scenele intunecate trebuie sa maresc o groaza gammaul ca sa inteleg ceva din imagine (shadow of the tomb rider a fost un chin din acest punct de vedere).
Da. Mi-a venit si pot spune ca cel putin pe continutul de la playstation 5 si filme 4k blue ray sta EXCEPTIONAL. Pana acum ma jucam pe un monitor ips de la lg de 27 inch 2k si diferenta e de la cer la pamant. Sunt foarte multumit de el pana in momentul de fata. Stau la 3m distanta de el si pot spune ca imersiunea e fantastica (dar nu mi se pare ca e prea mare). Culori, contrast, chiar si sunet... wow. Cand apare o imagine neagra, zici ca e stins ecranul.