Mda...dezamagitor si nu neaparat.

Dpdv grafic, asa cum zice si cosmin1088, pare un simplu joc de old gen, cu absolut nimic spectaculos.

Pare ca are ceva tesselation la nisip, dar ceva pe super low, in niciun caz ceva la nivelul lui RDR2 sa zicem.
La fel ca in primul joc, nu toata vegetatia se misca la contactul cu jucatorul.

Robotii arata foarte bine si foarte detaliat, dar la fel aratau si in 1.

Animatiile par la fel, unele foarte grabite, altele clunky (vezi la inceput cand urmareste si merge pe primul copac unde merge in aer...) dar overall ok.
Iar apa arata la fel de nasol ca in primu, poate putin mai ok pentru ca este vorba de ceva ocean si nu de balti/rauri ca in 1, unde interactinea cu jucatorul era data doar de acele cercuri.

El ca joc nu pare sa aduca cine stie ce elemente noi si da, pare mai degraba o continuare directa sau un DLC decat un 2 in adevaratul sens al cuvantului, adica un joc nou si cu destule elemente noi incat sa-i poti spune 2.

Nu vad ce implementare ar putea avea pentru RT, asa ca nu cred ca va avea deloc RT. Reflexiile se vede ca sunt cu SSR la apa, iar GI sau AO nu ar avea ce sa caute in ceva atat de open world.

Sunt curios ce upgrades va avea fata de PS4 version.
Sincer, ma astept la ceva banal gen - PS4 1080p cu 30fps, PS4 Pro 1440p checkerboard 4k cu 30fps sau chiar unlocked si sa ajunga la 40ish cum a avut si primu, iar PS5 1440p checkerboard 4k cu 60fps si...atat.
Poate ceva setari la medium in loc de low, sau high in loc de medium dar...cam asta este 2x putere.

Overall, la cat mi-a placut 1 (si chiar am de gand sa-l rejoc pana iese 2-ul, sperand ca are 60fps constant, eu jucandu-l la lansare pe base PS4 in 30fps), sunt sigur ca va fi un joc foarte bun, dar cumva, ma/ne asteptam la mai mult, fiind joc pentru PS5.

Pacat ca nu este doar pentru PS5