Quote Originally Posted by Espiritus View Post
#101. Rayman Legends - 100% [P] ~ 70 de ore
Dupa mai bine de 3 ani in care am mai intrat cand aveam chef sa termin cate un daily challenge, am luat in sfarsit trofeul Truly Awesome!. Ubisoft a reusit sa imi demostreze ca pana si atunci cand lanseaza un joc exceptional (unul dintre cele mai bune platformere pe care le-am jucat), tot fac ei cumva sa **** meciul in vreun fel sau altul. O gluma proasta de trofeu care necesita peste 100 de zile de joaca daca esti in primii 20% din jucatori, sau dublu daca esti 'doar' in prima jumatate.


#102. A Plague Tale: Innocence - 100% [P] ~ 9 ore
I-am mai dat jocului o sansa pe PS5 daca tot a fost gratuit la PS Plus si de data asta mi-a placut mult mai mult. In continuare sunt de parere ca gameplay-ul e submediocru, dar personajele sunt foarte bine conturate si am ajuns chiar sa imi pese de ele, cumva asemanator exclusivelor Sony. Are doar 2 trofee idioate care iti cer sa evoluezi tot ce se poate evolua (adica un grind ieftin, nimeni nu vrea sa joace acelasi capitol de mai multe ori intr-un joc de genul asta), insa din fericire exista un glitch simplu cu care poti evolua totul in 3 minute.
👏👏👏Felicitari, e super jocul. Si eu l-am jucat cu fiica-mea vreo 2 ani. Trofeul asta de care zici si cel cu "prietenii" e printre putinele care nu le am.