SpaceWalker - stai linistit ca si eu am facut exact aceelasi lucru, initial am cumparat consolele cu 1-2 jocuri - si apoi jocuri, dar consolele n-au durat mai mult de 2 ani - desi as dori inca cel putin 20 platforme - acum sunt axat pe jocuri si crede'ma ca in Romania colectionatul nu este nici pe departe ceva des intalnit sau uzual - chiar vorbeam cu Lascarica (si el are o colectie de invidiat) si i-am expus exact aceast lucru - sunt doar 5-6 colectionari pe care ii cunosc si se tin de treaba in rest apar cei din generatia tanara care nu au cum sa aiba amintiri pentru ca sunt prea mici.

Eu deja posed cam 40 platforme

- Atari 2600 / Atari Flashback
- Gameboy / Gameboy Color / Gameboy Pocket / Gameboy Light / Gameboy Advance / Gameboy Advance SP / Gameboy Micro / Nintendo DS / Nintendo DS lite / NES / SNES / N64 / Gamecube / Wii / Demo Unit M82 / Virtual Boy
- Sega Master System / Master System II / Mega Drive 2 / Satrun / Dreamcast / Game Gear
- Playstation / Playstation One / Playstation 2 / Playstation 2 slim / Playstation 3 / PSP 1000 / PSP 2000
- Wonderswan / Wonderswan Color / Swan Crystal
- Neo Geo Pocket
- Tapwave Zodiac
- N-gage / N-gage QD

Ce imi doresc eu (desi cred ca am postat pe undeva)

Atari Lynx / Lynx II
Nec PC engine GT/Turbo Express
Nec PC engine / Turbo Grafx-16 / PC Engine Shuttle
PC Engine CoreGrafx / PC Engine CoreGrafx II
PC Engine LT
Nec PC-FX
Sega Nomad
DSi
PSP 3000
Zodiac 2
Gizmondo
GP32/GP2x F100/F200 / Wiz
Sega CD
Sega CD-X

Si cred ca ma pot declara multumit cu ce am - si lista de achizitii de cumparat - evident majoritatea n-au aparut vreaodata nici macar in EUROPA / unele nici macar in USA ... asa ca pot fi considerate RARE/Foarte RARE sau ... imposibil de gasit (unele din lista)