Single post: Discutii despre gamepad-urile Xbox Elite Series

  1. #5 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Am in momentul de fata doua ES2 iar la ambele este o problema deranjanta cu butonul RB. Nu functioneaza ca un buton clasic: Click-> inregistreaza actiunea ->DeClick -> anuleaza actiunea. La mine si la alte mii de persoane, trebuie apasat foarte tare ca sa inregistreze actiunea iar actiunea se anuleaza inainte de a se auzi DeClick, ridicarea degetului de pe buton.

    M-am interesat cum sa schimb butonul si am citit ca se potrivesc si cele de la Xbox360. Am gasit un gamepad cu fir care a fost folosit de 20 de ori mai mult decat ES2, va puteti da seama dupa aspectul lui cat a fost utilizat. Am schimbat butonul iar acum functioneaza infinit mai bine decat cel original.

    Este frustrant in ce hal si-au batut joc de calitatea componentelor. Desi este fix acelasi model de buton tactil, cel de la 360 este mult mai calitativ.

    LE: am mai incercat unele butoane aftermarket insa nu functionau grozav. Acesta care este schimbat acum nu stiu daca ma va tine ca si cum ar fi fost utilizat in continuare pe acel 360 fiindca atunci cand l-am dezlipit, s-a incins si s-a deformat putin plasticul butonului. Daca mai este cineva pe aici care a schimbat aceasta piesa si a gasit o solutie mai buna, sa scrie. Sau daca este cineva care are un gamepad de Xbox One defect insa cu RB sau LB in stare buna, sa imi dea un PM si il pot cumpara.
    Attached Images Attached Images img_20211017_205945.jpg img_20211017_205953.jpg s-l300.jpg