Sal, am avut eu basic si este bun. Anumite jocuri sunt capped, dar nu toate, Cyberpunk era la 45 de FPS, daca nu ma insel, nu stiu daca au schimbat. Pentru ce ofera, la banii aia, eu zic ca este ok. Daca te gandesti, platesti 120 de euro pe an sa poti sa joci jocuri pe care le ai deja pe orice laptop/PC sau telefon, atat timp cat ai net bun. Vezi cat costa acum o placa video din seria 2000 sau 3000 si cam in cati ani de Now ajungi la suma aia. Unde mai pui ca sunt unii care platesc 5 euro, pentru ca au fost Founders. Ei cer chiar putin, comparand cu alte servicii, nici nu cred ca isi acopera costurile la acele centre. Partea de rahat este ca nu toate studiourile isi lasa jocurile pe platforma, deci nu ai acces la un RDR 2, CoD, jocuri Bethesda si care or mai fi. Nu il compara cu un Game Pass, spre exemplu, pentru ca sunt doua chestii diferite.

Pe Free iti poti face o parere despre serviciu, dar de cand au bagat Founders cu 3080, cei cu Free vor avea acces doar la placile video mai slabute si plus de asta, ai cozi mari si limite de 1 ora. Ei vor sa impinga lumea pe noul abonament, normal. Acolo iti da si optiunea sa salvezi game settings (sa nu trebuiasca sa le schimbi mereu cand incepi o sesiune, dupa bunul plac).

Sper ca a fost de ajutor mesajul meu.