Dupa 2 luni si un pic de testare gratuita a abonamentului pro, l-am intrerupt pt a nu mi se prelungi automat. In afara de telefon nu am reusit sa obtin o imagine clara pe nici un device. Si pe telefon pt ca e mic ecranul si nu se vad detaliile atat de bine probabil. Oricat am incercat pe laptop si desktop sa adaug extensii la Chrome, imaginea numai full hd nu parea. Groaznic si pe Android TV. Era ca si cand as fi jucat jocurile in 720p si upscalate la full hd. Putin a ajutat intradevar extensia stadia+ dar doar daca nu il comparai cu acelasi joc jucat nativ sau prin Geforce Now. Diferenta e de la cer la pamant intra nativ si stadia. Intre nativ si Geforce Now in schimb diferenta e foarte mica, daca nu ai ochi format nici nu o observi. Se simte doar la texturile de culoare rosie care am inteles ca sunt greu de transmis prin streem, dar nu e ceva de speriat.

Tot ce am zis mai sus se refera strict la calitatea vizuala nu la fram-rate sau lag. Frame ratul e bun si lagul aproape inexistent prin wifi sau lan intr-o retea decenta la ambele servicii (stadia si geforce now).
Concluzia mea e ca se poate sa transmiti jocuri in calitate foarte buna prin internet. Nvidia poate. Am jucat si terminat Wolcen Lords of Mayhem exclusiv prin Geforce Now. Si e joc de PC unde stai cu nasul in ecran. Google in schimb nu poate sau mai degraba nu vrea, ca de putut clar ca se poate. Google cu catraliaonele lor de dolari nu sunt in stare sa ofere o calitate a imaginii buna,care sa vina simplu si direct catre utilizator, ca in rest serviciul lor asa e simplu de utilizat. Parerea mea ca in situatia actuala, daca nu isi schimba radical strategia, in special calitatea transmisiilor, Stadia va muri in cativa ani in detrimentul altor servicii similare.