Imi cer scuze pentru urmatoarea remarca, nu vreau sa para un rant, ci doar o observatie.

Jucand azi Elden Ring pe XSX, am realizat ca in anul 2022, Microsoft inca n-a implementat pe consolele lor (excelente de altfel) o functie macar decenta pentru Record.
Bai nene, cum ma sa ai default 30 de secunde de 4K content si maxim 1 minut pentru 1080p?

Sure, banuiesc ca prin diverse trick-uri si unitati externe si draci incaltati merge mai mult, dar frate, asta este o optiune pe care trebuie sa o ai acolo, default!

N-ar fi o mare tragedie ca am pierdut eu 1 boss fight, ca-l bat iar, dar stateam si ma gandeam cum a investit Microsoft miliarde sa-mi faca ecranele in culorile curcubeului si sa rearanjezi meniurile pana le iau dracii... si mult gamepass si totul cu '-pass' si iarasi inca ceva cu -pass, dar n-au fost in stare in 10 ani de cand exista functia de 'Record what happened' sa ma lase sa fac o captura full HD mai mare de 1 minut...

Din suflet regret ca am luat 1 achievement la joc si nu-l pot abandona pe Xbox ca-mi strica ratio grav daca-l las asa, ca altfel jur ca era direct Uninstall si il reincepeam pe PS5, pentru ca astfel de momente epice vreau sa-mi ramana o viata si strict pentru ca acolo pot sa apas un buton nenorocit si sa fac o captura de o ora daca vreau, la un bitrate mai bun (asta iarasi alta bizarerie...).