Quote Originally Posted by Xander RO View Post
Razvan vezi ca Lady Butterfly este un boss optional daca imi aduc bine aminte, daca te-ai blocat acolo nu sta, poti avansa in joc si fata sa te bati cu ea.
Nu stiu cat de optional era, pentru ca am vazut ca era parte din poveste. A avut cinematic si inainte si dupa. Iar asta nu am mai vazut la alte boss fights pana la ea. Si am avut cateva.
Anywho, am batut-o azi din a doua incercare.

Eu oricum fac dupa un oarecare ghid, pentru ca jocurile astea nu le poti face de capul tau - gen, sa urmezi un path logic si sa continui pana la final. Aici trebuie sa schimbi zonele des, sa avansezi putin intr-una, sa duci in alta putin, te intorci in asta, te duci in a 3a, samd.

Sunt curios de cei ca mine oarecum, care nu vor sa stea sa citeasca lore pe net sau sa urmeze ceva ghid. Ei ce fac? Ei sunt cei care-l abandoneaza?
Eu as fi curios daca exista si un path normal, fara sa urmezi nimic si care sa aibe dificultate crescuta gradual cu fiecare inamic/boss.

Cat de checkpoints, da, sunt mult mai dese aici si mai bine gandite. Backtrackingu-l este aproape inexistent, in cazul unui boss fight.
Si am gasit si cel putin 2 locuri pt farmat xp sau coins. Depinde ce vrei sa faci cu timpul tau.