Single post: iPhone 3GS - Discutii

  1. #16 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by huber View Post
    MonkY ce iti mai face bateria la Iphone ca sincer nu prea am chef sa dau 650 de euro pe un telefon care tine bateria maxin o zi ?
    Sincer ? Mai bine decat initial... insa cu ce lucrez eu (WiFi + 3G + Location activat + Push) foarte slabe sanse sa tina bateria o zi intreaga (mai exact cred ca 6 ore or so de usage). Probabil ca doar daca as sta pe 2G (strict telefonie) as reusi 2-3 zile. Acum, nu stiu daca e de vina al meu telefon sau asa sunt toate 3GS-urile, insa mi-am comandat deja un Incase Power Slider si o baterie externa (just in case). Cu Incase-ul sper sa ajung la 2 zile de full usage... plus ca am protectie la caderi and stuff like that. Downside: BULKINESS. Adica se dubleaza grosimea iPhone-ului... Si sa nu mai vorbim si de pret (costa in jur de 100 USD). Asta este.

    P.S. Daca are cineva un 3GS, il invit la mine sa facem niste teste de baterie... sa lamurim once and for all daca asa sunt toate
    Attached Images Attached Images incase_power_slider_1.jpg incase_power_slider_2.jpg