E posibil sa fie cererea mai mare dupa lansare, o data ce incep sa apara review-urile cred ca va creste hype-ul si mai mult.
Cam asa a fost si cu PS5-ul, doar ca acolo s-au epuizat stocurile in perioada de precomanda.

Eu l-am precomandat pentru ca tot timpul mi-am dorit un sistem VR si de data asta par sa investeasca mai mult in software decat in generatia anterioara.
Iar engine-urile sunt facute sa suporte mai bine VR-ul deci vor fi si mai usor de portat.
Nu m-ar incanta un VR mai high-end daca software-ul ar fi ca si pe PC in prezent.

@extaz93 - pretul e destul de mare si daca nu ai 3000 lei de cheltuit poate e mai bine sa astepti.
Poate vor scoate un bundle mai serios sau cel putin jocurile se vor mai ieftini cu timpul.
Oricat de mare ar fi hype-ul, cred ca va fi mai usor de cumparat ca PS5-ul acum jumatate de an.

---------- Post added 15-02-2023 at 10:11 ----------

EDIT: Resident Evil Village VR Mode va avea un demo in ziua lansarii si au postat un video cu teardown pentru controllere:

Controllere-le au detectie pentru fiecare deget individual .

Cineva de pe reddit l-a primit deja si posteaza impresii despre el: https://www.reddit.com/r/PSVR/commen...eb2x&context=3 .