Sunt usor trecut de jumatatea lui, mi se pare mult mai usor fata de Nioh 2, iar de Nioh 1 nici nu mai spun. Este o combinatie de Nioh cu Sekiro, are un parry mecanic destul de intuitiv si usor de folosit (Shield guy here), chiar prea usor de folosit as spune, parry window-ul este mare si in functie de ce arma folosesti poate fi si mai simplu (trade damage for parry window time). Au introdus un sistem de followers unde le poti creste bond level-ul, daca ajungi la maxim you get armor and stuff, lucru care te motiveaza sa ii folosesti, alt motiv in plus pentru care e foarte usor(think mimic permanent). Poti sa le dai dismiss cu un item dar majoritatea au si dialog pe ici pe colo deci este clar gandit sa ii ai cu tine mereu. Nu a fost boss care sa imi mai mai mult de 3-4 incercari cu o singura exceptie, exceptie care a fost o lupta fenomenala. Daca va place Nioh 1 si Nioh 2 si puteti sa treceti peste faptul ca e din ce in ce mai casual, you will have fun, este more of the same but a little better. Mentiune, souls "veteran" here, am jucat aproape orice porcarie soulslike din ultimii 10 ani (nu sunt guitar hero controller level), daca vrei sa ma intrebati chestii mai in depth, ask away.