Cea mai mare problema pe care o vad eu este ca probabil va castiga Spider-Man 2 (am vazut un poll pe youtube unde avea 88% din voturi), un joc care teoretic nu are ce cauta in "finala" pentru GOTY, ci doar pentru anumite categorii.

Pe de alta parte, RE4 sau Mario la fel, nu au ce cauta acolo, din perspectiva mea. Adica...daca tot au bagat Mario acolo, de ce nu au bagat si...nu stiu...Cocoon? Sau Sea of Stars?

Hogwarts Legacy nu inteleg de ce lipseste de pe lista - nici macar o nominalizare, pe undeva, pentru un joc absolut fabulos si care este in top 3 al celor mai bune jocuri din 2023, pentru mine.
Celalalt ar fi Zelda TotK, pe care l-as mai juca inca cateva sute de ore, daca ar avea content. Efectiv libertatea din jocu ala este, in continuare, neegalata de alte jocuri.

Anywho, personal, i-as da lui Alan Wake 2 mai multe GOTY Este o capodopera absoluta

Astept si eu sa pun mana pe Baldur's Gate 3, chiar daca nu este genul meu, mai ales ca sa vad care-i faza cu povestea si de ce a castigat in fata lui Alan Wake 2 la Golden Joystick awards...