Quote Originally Posted by GabiCutlac View Post
Inca ma enervez cand vad acolo GoW in acelasi an cu RDR2.
Și eu mă enervez când văd 2020 cu Last of Us II în același an cu Ghost of Tsushima.
Și 2016 a fost mizerabil. Adică, între Battlefield 1, DOOM, Titanfall 2, Uncharted 4 și Inside, a câștigat Overwatch.

Pentru restul anilor sunt ok.
2010 - a meritat clar Red Dead Redemption, deși puteau să câștige Mass Effect 2 sau chiar Starcraft II
2011 - Skyrim, deși se putea mai bine, că erau jocuri bune atunci - Witcher 2, LA Noire, Deus Ex Human Revolution, Battlefield 3, Shogun 2, Batman Arkham City. Deși Skyrim a fost inedit la vremea lui până să ajungă un joc de muls și pe care ajungi să-l urăști.
2012 - Dishonored, deși și Borderlands 2 și Far Cry 3 și XCOM au fost candidați redutabili
2013 - GTA V evident....deși au fost candidați precum BioShock Infinite, Last of Us, Tomb Raider, Metro Last Light, deși GTA V a fost evident cel mai bun ....dar la fel ca și Skyrim, ajungeai să-l urăști
2014- n-a avut cine știe ce lansări mari, deci a meritat Dragon Age Origins
2015 - clar Witcher 3
2016 - mizerabil
2017 - well, a fost un an mediocrish, deci a meritat Zelda să câștige...putea să câșțige și Horizon Zero Dawn sau Cuphead
2018 - RDR 2 și God of War le consider în egală măsură câștigătoare
2019 - Sekiro, deși putea Control
2020 - prostie , nah, pandemia și feminismul de atunci au fost de vină
2021- a fost un an atât de mizerabil că nu se putea ceva mai bun
2022- la fel.....
2023- a meritat din plin să câștige, plus că a fost un an mediocrish.

---------- Post added 11-12-2023 at 12:36 ----------

Părerea mea, dar Game Awards, IGN, Gamespot nu sunt un etalon în a clasifica jocurile.
Sunt toate comerciale și de divertisment.

Mai degrabă i-aș acorda credibilitate lui Angry Joe, care face topuri mai bune cu cele mai bune, cele mai dezamăgitoare și cele mai proaste jocuri.

Sau unui oricare vlogger care joacă jocuri de 30 ani și face anual selecții.